fbpx

Spravte prvý krok. Nechajte si vypracovať stravovací plán na mieru vašej diagnóze.

Stravovací plán na mieru vašej diagnóze

Obezita je vo veľkej miere o nepomere medzi príjmom a výdajom. Jednoducho povedané, jeme viac ako naše telo potrebuje. Jedno – dve energeticky bohatšie jedlá nevadia, ale ak je to váš štandardný režim, tak je potrebné ho upraviť. Riešením nie je diéta, ale vyvážený stravovací režim, ktorý zohľadňuje vaše potreby a je dlhodobo udržateľný.

Výhody našich služieb

Redukcia hmotnosti

Pomôžeme vám s redukciou telesnej hmotnosti zdravým a hlavne udržateľným spôsobom.

Recepty na mieru

Pripravíme vám desiatky receptov s ohľadom na vaše obľúbené potraviny, ale aj finančné možnosti.

V súlade s diagnózou

Pri príprave stravovacieho plánu zohľadňujeme vaše diagnózy, alergie a intolerancie.

Zdravotnícky odborník

Ako farmaceuti vieme odporúčania zosúladiť s vašou liečbou, užívanými liekmi a doplnkami výživy.

Novinka

Na vašu žiadosť sme k stravovacím plánom pridali aj možnosť doobjednať personalizované pohybové odporúčania! Kvalifikovaný odborník na pohyb vám zanalyzuje vaše doterajšie pohybové aktivity a pripraví pre vás personalizované pohybové odporúčania.

“Vhodná pohybová aktivita je neoddeliteľnou súčasťou procesu chudnutia a najmä dlhodobej udržateľnosti optimálnej hmotnosti. Častou chybou v počiatkoch chudnutia býva nesprávne zvolená pohybová aktivita, ktorá môže chudnutie spomaliť. Niektoré typy pohybovej aktivity spôsobujú veľký hlad, zvyšujú riziko zranenia a môžu na začiatku chudnutia poškodiť naše zdravie. Poraďte sa preto s kvalifikovaným expertom v tejto oblasti a ušetrite tak svoje zdravie a zefektívnite chudnutie.”
Mgr. Michal Páleník

Balíček ŠTART

€ 69

  • Základná zdravotná a osobná anamnéza
  • Personalizovaný stravovací plán v elektronickej podobe
  • Výstupná osobná konzultácia (30 min)
  • Inštrukcie pre úvodný mesiac od Michala Páleníka

Balíček ŠTART+

€ 79

  • Základná zdravotná a osobná anamnéza
  • Personalizovaný stravovací plán v elektronickej podobe
  • Výstupná osobná konzultácia (30 min)
  • Inštrukcie pre úvodný mesiac od Michala Páleníka
L
  • Osobný suplementačný plán

Doplnkové voliteľné služby

Personalizované pohybové odporúčania – 45 min konzultácia s odborníkom na pohyb, analýza doterajšej pohybovej aktivity a personalizované pohybové odporúčania v elektronickej podobe. Cena doplnkovej služby je 35 eur.

Úplná revízia liekovej anamnézy – Revízia všetkých liekov predpísaných lekármi, ktorých pacient navštevuje a zároveň užívaných voľnopredajných liekov. Detailná konzultácia s prideleným lekárnikom o správnosti a podrobnostiach užívaných liekoch nad rámec informácií poskytovaných v lekárni. Cena doplnkovej služby je 35 eur.

Rozsah a praktickosť vášho stravovacieho plánu

Miesto 7-dňového jedálnička alebo zoznamu zakázaných potravín dostanete rovno desiatky jedál, vypočítaných na mieru vašim potrebám, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať podľa vašich možností a chutí a toho, čo máte práve v chladničke. Ani vážiť ingrediencie už nie je nutné, recepty obsahujú aj jednoduché kuchynské miery ako čajová alebo polievková lyžica.

Ukážka receptu

Personalizácia

Všetky recepty vo vašom stravovacom pláne sú pripravené na mieru vašim potrebám a preferenciám. Zohľadníme vaše diagnózy, potravinové alergie, čo máte radi a čo nie, ale aj vaše finančné možnosti pri nákupe potravín.

Efektivita

Nejde o žiadnu dočasnú diétu, ale o zdravú životosprávu. Náš jedálníček vás nasmeruje na plnohodnotné stravovanie, vďaka ktorému dosiahnete svoje ciele a o dlhodobo udržateľnú hmotnosť.

„Som rád, že princíp personalizovaného “jedálnička”, ktorý som použil pri všetkých mojich klientoch s extrémnou obezitou, je teraz v rukách farmaceutov. Tí sú schopní pacientom pomôcť navyše aj s liekovými interakciami a pridruženými diagnózami.

Moje skúsenosti potvrdzujú, že ľuďom, ktorí trpia nadváhou alebo obezitou, je možné pomôcť úpravou stravy pripravenou klientovi na mieru.“

Mgr. Michal Páleník, odborník na výživu a pohyb

„Projekt považujem za veľmi užitočný, keďže sa pacient okrem tradičnej návštevy lekárne môže dozvedieť viac o svojom zdravotnom stave a čo je mimoriadne dôležité - o správnych stravovacích zvyklostiach.

V ambulanciách, žiaľ, nie je na to vytvorený dostatok času, lekár aj sestra môžu venovať pacientovi len vymedzený čas a povedať mu najzákladnejšie veci. Je výborné, pokiaľ je možné túto informáciu opäť v pokojnom prostredí pacientovi zopakovať, pridať ďalšie a v prípade záujmu vyhotoviť aj jedálniček.

doc. MUDr. Mária Belovičová, PhD., mim. prof., lekárka, profesorka

„Prinášame vám špecifické poradenstvo zamerané na správne stravovanie v kontexte ochorení a alergií, ktoré je v súlade s celkovou liečbou stanovenou vaším lekárom.

Nutričné poradenstvo realizované v lekárni je vysoko individualizované a prináša významne lepšie terapeutické výsledky, predovšetkým u ľudí s chronickými ochoreniami, ktorí sú zväčša odkázaní iba na liečbu liekmi.

PharmDr. Peter Stanko, farmaceut